Scuba Adventures

Populární podvodní lokality lákají potápěče z celého světa, aby prozkoumávali tajemné vraky a aby se střetli tváří v tvář se širokou škálou úžasného mořského života. Australský Velký bariérový útes se bude vždy dělit o prvenství s tyrkysovými vodami mexického Karibiku a legendární Great Blue Hole v Belize. Když si ale uvědomíme, že povrch Země je ze 70% pokrytý vodou, existuje nespočet mimořádných míst k potápění, třeba jen mírně mimo vyšlapané cesty, ale neméně vynikajících. Jedním z nich je Roatan.

Scuba Adventures na Roatanu, zapomenutém karibském ostrově

Roatan, největší z honduraských Ostrovů zátoky ( Bay Islands ), který byl nedávno nominován na jednu z pěti nejlepších, dech beroucích lokalit pro potápění na světě, je již dlouhou dobu známou destinací pro potápění, právě díky jeho bezprostřední blízkosti k Mezoamerickému korálovému útesu, druhému největšímu po australském Velkém bariérovém útesu. Dlouho však unikal pozornosti turistů z celého světa. Díky tomu je patrně nejzachovalejší lokalitou nejen pro potápění, ale i poznání pravého Karibiku.

 Při průměrné viditelnosti 100 metrů, celoroční teplotě 27°C a množství potápěčských lokalit , jak pro začátečníky, tak pro pokročilé, je dokonalým místem pro milovníky Scuba Adventures.  Na Roatanu najdete jak vraky, tak jeskyně k proplouvání. Roatan je skvělý pro všechny úrovně potápěčů. Zvlášť oblíbený je vrak Princ Albert, 180 stop dlouhá loď potopená v roce 1980. Je domovem bohatého mořského života, korály počínaje, přes perutýny, kraby, mořské koníky, až po úhoře a humry. Mary’s Place je místo na opačné straně ostrova, labyrint vytvořený prehistorickou sopečnou aktivitou se vzácnými černými korály. Roatan je doslova obklopen korály. Velká část jeho pobřeží je téměř bez vln. Ty se tříští několik set metrů před ostrovem právě o útes, který Roatan lemuje.


Zažijte opravdové dobrodružství a neobjevujte objevené, objevte Roatan!

 

Fotografie poskytl pan Jiří Jarkovský z Alea Divers.

Napište nám

  • Jméno
  • E-mail
  • Příjmení
  • Telefon
  • Text zprávy

3*3 =