Roatan

Roatan je ostrov v Karibiku obklopený korálovým útesem, na kterém Vám nabízíme možnost ubytování. Na následujících stránkách se dozvíte jak se na Roatan dostat a naleznete zde, jaké možnosti Vám Roatan přináší pro prožití Vaší nejlepší dovolené. Roatan, to je něco jiného než nabízí klasické cestovní kanceláře, Roatan je Vaše dokonalá dovolená.

 

Roatan? Kde to je?

Roatan je ostrov, nacházející se mezi ostrovy Utila a Guanaja a je největší z ostrovů v souostroví  Bay Islands. Ostrov byl dříve označovaný  jako Ruatan, nebo Rattan. Je to asi 30 km dlouhý a místy až 8 km široký ostrov. Nejlidnatější město ostrova je Coxen Hole, hlavní město  Roatanu, které se nachází na jihozápadě. Dalšími významnými městy jsou French Harbour, West End a Oak Ridge. Nejvýchodnější část ostrova je oddělena kanálem s mangrovovými porosty. Tato část se nazývá Helene, nebo ve španělštině Santa Elena.

Pobřežní městečko West End slouží jako hlavní město cestovního ruchu.  West End nabízí širokou škálu barů a restaurací. Pro turisty vyhledávající noční život je tu právě West End. Zbytek ostrova je řídce obydlený a žije si svým ospalým karibským životem. Je to ideální místo pro relax a odpoutání se od každodenního shonu.

Ubytování které Vám nabízíme se nachází přesně uprostřed ostrova - ideální poloha pro aktivní dovolenou a výlety na obě strany ostrova. Na rušný Wet End, nebo na liduprázdné pláže na východě ostrova.

 

Roatan a korálový útes

Roatan se nachází v blízkosti Mezoamerického korálového útesu, což je největší korálový útes  útes v Karibském moři (druhý největší na celém světě po australském Velkém bariérovém útesu).  Roatan je také častou zastávkou velkých výletních lodí, tzv. Cruise ships. Roatan je prémiovou destinací pro potápění. Cestovní ruch je posledních několik let pro Roatan nejdůležitějším hospodářským odvětvím. Honduras, pod který Roatan patří, si podporu turismu stanovil jako národní prioritu. Pro přilákání turistů do zapomenutého regionu dělají vše.

Doprava na ostrov je nejčastěji přes mezinárodní letiště  Juan Manuel Gálvez , kam se létá z Miami, Atlanty, Houstonu  s American Airlines, Delta, United a s TACA, což je místní letecká společnost. Od listopadu 2012, nabízí American Airlines non-stop spojení s Roatanem.

 

Co se tady dá dělat?

Mezi hlavní turistické aktivity na Roatnu patří potápění, ekoturistika. Často se sem jezdí za sportovním rybolovem. Jako nikde jinde si zde vychutnáte výlety lodí se skleněným dnem.  Na jižní straně ostrova, jsou korálové útvary a druhy, které se nevyskytují nikde jinde na světě. Pro výlety po ostrově je vzhledem k jeho „velikosti“  nejvhodnější  vlastní doprava. Autem, na kole, nebo kajakem. Můžete si zajet do arboreta, nebo na golf. Co vás ale určitě okouzlí bude výlet na kajaku v mangrove.

 

Napište nám

  • Jméno
  • E-mail
  • Příjmení
  • Telefon
  • Text zprávy

3*3 =