Pigeon Cays

Pigeon Cays jsou dva mini ostrovy na východním konci ostrova Roatan. Je to ideální místo na jednodenní výlet, kdy vás profík s člunem bezpečně proveze mezi korálovými útesy až na východní cíp Roatanu,  mezi ostrovy Svatá Helena, Morat a Barbareta. Svatá Helena se někdy označuje jakou součást Roatanu, přestože neexistuje spojení po souši. Cesta člunem mezi mangrovy je plná očekávání, zda spatříte krokodýla číhající na svou obět. Mangrove je útočištěm mnoha živočišných druhů. O nejrůznější ptactvo zde není nouze, pozorným pozorovatelům neunikne ani bohatý podvodní život, protože kanály jsou mělké a voda křišťálově čistá.

Pigeon Cays nepřesahují ve velikosti několik desítek metrů. V podstatě je to jen kousek pláže uprostřed moře s několika palmami. Zdatnější jedinci mohou doplavat z jednoho na druhý a zpět, lenivějším postačí šnorchlování v bezprostřední blízkosti s možností odpočinku na dokonalé pláži. Pro skutečné znalce ve šnorchlování to ale není to pravé, v bezprostřední blízkosti Pigeon Cays je velmi mělko, dokonce často zahlédnete nejen rybáře stojící na hladině, ale i malé hromádky písku bez vegetace. Za atraktivnějším šnorchlováním je třeba vyjet lodičkou kousek od ostrova.

Při cestě na Pigeon Cays vám kapitán ochotně zastaví v samoobsluze v Oak Ridge pro doplnění zásob, stejně jako na zpáteční cestě můžete skočit „na jedno“ ve Svaté Heleně. Nákupem čehokoliv podpoříte místní velmi chudé obyvatele.

Napište nám

  • Jméno
  • E-mail
  • Příjmení
  • Telefon
  • Text zprávy

3*3 =