Ostrov

Ostrov Roatan je malý kus pevniny, jako každý jiný ostrov. Roatan je však ostrov, který leží poblíž středoamerického Hondurasu v Karibském zálivu a je hlavním ostrovem skupiny ostrovů Bay Islands, neboli ostrovů zátoky.  Ostrov Roatan je bezpochyby jedním z nejkrásnějších ostrovů v Karibiku.  Je to tropický, stálezelený ostrov, jedno z posledních míst v Karibiku, které odolává nájezdům turistů.

Tento ostrov je teprve na počátku rozvoje turistického ruchu. Na ostrově je minimum hotelů a resortů. Turisticky je využíván jen západní cíp ostrova kolem West Bay. Zbytek ostrova je téměř nedotčený a obývaný především místními obyvateli. Jednotlivé vesnice, umístěné na pobřeží ostrova propojuje jedna jediná cesta, vedoucí středem ostrova, po jeho vrcholu. To je zcela dostačující, protože ostrov má na šířku 2 až 6 km na šířku a něco přes 50 km na délku. Délka ostrova bývá často uváděna rozdílně, protože východní konec je tvořen mangrovovými porosty a někdy bývá tato část označována za oddělený ostrov.

Je to ostrov, který je známý především potápěčům z celého světa, jako dokonalá destinace pro potápění. Kolem ostrova Roatan jsou totiž nádherné korálové útesy, součást druhého největšího bariérového útesu na světě.

Ostrov Roatan si podmaní své návštěvníky právě ryzí karibskou atmosférou, nezničenou kulturou nadnárodních resortů, kde je v podstatě jedno, kde na světě se nacházíte. Na Roatanu si vychutnáte původní atmosféru a poznáte mnoho nového.

Ostrov

Hlavní město: Coxen Hole

Ostatní města na ostrově: French Harbour, West End a Oak Ridge

Ostrov náleží k Honduraské republice.

Jako měna slouží honduraské lempiry a americké dolary, stejně jako se dá platit kartou.

Úředním jazykem je španělština, ale běžně se používá i angličtina.

Mapa ostrova ZDE

 

Napište nám

  • Jméno
  • E-mail
  • Příjmení
  • Telefon
  • Text zprávy

3*3 =