Kiteboarding

Kiteboarding je sport, pro  který je Roatan jako stvořený. Kiteboarding, neboli Kitesurfing spočívá totiž v jízdě po vodě na speciálním prkně – kiteboardu díky tažnému drakovi.  Je to jeden z nejrychleji se rozvíjejících sportů. Díky inovacím se kiteboarding stává bezpečnějším a dostupnějším. Nejdůležitější částí výbavy jsou:

- tažný drak

- trapéz ( úvazek, který má jezdec kolem těla a za který je připevněn drak ) a především

- Kiteboard, což je deska ze dřeva nebo kompozitu. Tvary a velikosti kiteboardů se velmi liší a závisí na schopnostech jezdce, stylu jízdy, povaze vodní hladiny a síle větru.

Mezi další výbavu patří neopren, který však na Roatanu nevyžijete. Nůž je někdy doporučován jako nouzový prostředek pro případ zamotání šňůr a následného ohrožení. Také je vhodné použití záchranné vesty, protinárazové vesty, signální zařízení apod.

Kiteboard v akci. Podívejte se na Kitesurfaře z pohledu tažného draka.

 

Kitesurfing je extrémním sportem a nese s sebou mnohá rizika. Velmi často dochází při kitesurfingu k lehčím či vážnějším zraněním. Existuje však mnoho bezpečnostních pravidel, která snižují riziko úrazu na minimum.

Za mimořádně nebezpečné je považováno skákání na mělčině a poblíž pevných objektů, ježdění v místech kde se směrem po větru nacházejí pevné překážky a ježdění v těsné blízkostí dalších jezdců. Většina draků má dnes bezpečnostní systém, který umožňuje draka odstřelit aktivováním jednoduché pojistky.

Pokud se chystáte na Roatanu provozovat Kiteboarding, doporučujeme Vám absolvovat před odletem školení v ČR.

 

Kitesurf, šnorchlování, prostě Roatan...

 

Říkejte tomu jak chcete, všechno s tímhle prknem je skvělá zábava. Proč ležet na pláži, když se můžete prohánět po pobřeží? Žádní turisté, jen Vy a krásná příroda.

 

Napište nám

  • Jméno
  • E-mail
  • Příjmení
  • Telefon
  • Text zprávy

3*3 =