Karibský ostrov

Karibský ostrov Roatan je úžasné místo. Jen si to představte, ke korálovému útesu můžete plavat odkudkoliv z pobřeží ostrova, je jím totiž doslova obklíčen. Jde o famózní útes, který láká potápěče z celého světa, přesněji o Mezoamerický korálový útes.
Už několik minut po příletu si můžete skočit do vody a prozkoumávat jeho krásy. Plavání kolem korálů je na Roatanu ekvivalentem k procházkám. Poznáváte tak stále nová místa podvodního světa. Možná je to taky důvod, proč zde lidé nosí plavky celý den. Níkdy nevíte, kdy si budete chtít zaplavat.  Pokud se Vám začne zdát, že už máte vody dost a chtěli byste uschnout, není nic snazšího než se uložit do sítě a usnout

Jestli máte chuť změnit svůj pohled na dovolenou, zkuste karibský ostrov Roatan. Pomohou Vám k tomu kilometry prázdných pláží. Nesmíte ale zapomenout vypnout, nedělat nic a jen relaxovat, k tomu je Roatan totiž stvořený. Není to ostrov, kde by se někam pospíchalo, vše umocňuje typické „maňana“. Poklidný život na Roatanu je jasnou známkou, že je zbytečné někam pospíchat. Na tempo, na jaké jste zvyklí z Evropy, tady můžete zapomenout. Nikdo nic neřeší. Stejné je to s místními službami. Pokud si umíte užívat klidnou dovolenou, nebudete mít s karibským životem problém. Stejně jako na jiných Karibských ostrovech je i na Roatanu po celý rok velmi teplo. Právě díky vysokým teplotám se nikam nepospíchá.
 

Karibské ostrovy jsou situovány do tropické části Ameriky jihovýchodně od Mexického zálivu. Poloha ostrova Roatan je perfektní pro výlety do okolních zemí, jako je Kolumbie, Panama na jihu, státy Kostarika, Nikaragua, Honduras, Guatemala, Belize, nebo poloostrov Yucatán. U  pobřeží Hondurasu a Belize se nachází Honduraský záliv a Mezoamerický korálový útes. Povrchová teplota moře se zde pohybuje mezi 24-29°C.
Roatan se z hlediska návštěvnosti nemůže rovnat jiným karibským ostrovům, jako je Dominikánská republika, nebo Kuba, v žádném případě však nezaostává ve své kráse a jedinečnosti. Je velmi pravděpodobné, že si Vás tento karibský ostrov získá svou výjimečností víc, než kterákoliv jiná část světa. Využijte jedinečné možnosti a ubytujte se na Roatanu v našem domě.

 

 

Napište nám

  • Jméno
  • E-mail
  • Příjmení
  • Telefon
  • Text zprávy

3*3 =