Honduras

Honduras se nachází v srdci Střední Ameriky, přesněji řečeno v srdci celé Ameriky. S téměř 112.500 km2 je jeho velikost zhruba stejná jako stát Ohio v USA, nebo mírně větší než velikost Bulharska. Navzdory své relativně malé velikosti, má Honduras pobřeží v Karibském moři, stejně jako u Tichého oceánu. Na západě sousedí s Guatemalou a El Salvadorem a na jihovýchodě s Nikaraguou. Honduras je nejvíce hornatá země ve Střední Americe, přesto nemá žádné aktivní sopky. Asi 50% jeho území je stále pokryta lesy. Borové lesy převládají ve vnitrozemí, listnaté lesy podél pobřeží  Karibského moře. Úředním jazykem je španělština.  Obyvatelstvo se skládá převážně z potomků Mayů a Aztéků a míšenců Španělů a těchto indiánských kmenů.

Honduras je nyní cool hlavně pro nezávislé cestovatele, hlavně protože za posledních 20 let se politická a občanská situace stabilizovala. V důsledku toho, obavy o bezpečnost již nejsou problém a Střední Amerika se uchází intenzivně o přízeň batůžkářů. O Hondurasu panují zkreslené představy a díky nevědomosti a neznalosti aktuální situace v Hondurasu, se mnoho turistů obává Honduras navšívit.
Stále existují určité skvrny na kráse Hondurasu, kdy velká města jako San Pedro Sula mají špatnou pověst díky problémům drogových gangů. Problémy související s drogami jsou ale v celé Střední Americe. Známá je tím Jamajka, Belize, ale i Mexiko nebo Dominkánská republika. Důvtipní návštěvníci si však naplánují cestu, aby poznali poklady zbytku tohoto kusu krásné země a nebezpečné oblasti se vyhnou.. Na to, jak je Honduras mnohem méně rozvinutý než sousední Kostarika a Panama, o to více nabízí zábavy k nezaplacení, stejně jako i pořádnou dávku dobrodružství.


 

 

Honduras poskytuje řadou turistických atrakcí, které z něj dělají velmi rozmanitou zemi s mnoha možnostmi. Honduras má jedny z nejlepších archeologických lokalit v mayském světě. Copán je toho živoucím důkazem.  Důkaz fascinující mayské civilizace, která zde vzkvétala více než třináct století.

 

Potápění ve Střední Americe

Nejlepší potápění ve Střední Americe je u  nádherných bariérových útesů kolem Bay Islands. Je to část světa s nejrozmanitějším bio systémem bariérového útesu. Korálové útesy jsou nejen úžasným ekosystémem rozmanitých tvarů a barev, ale i zdrojem písku bělostných pláží, jaké se nacházejí například na Roatanu, který je korálovým útesem doslova obklíčen. Využijte možnosti a ubytujte se v našem bungalovu na Roatanu. Je svou polohou ideální jak pro potápění, tak pro lenošení a relax a dobrodružné výlety.

 

Hondurasu najdete mnoho koloniálních měst i rozsáhlé národní parky. Oficiálním sloganem Hondurasu je:

Země kterou budete milovat!

Pro ty, kteří hledají především přírodu, nabízí Honduras mnoho různých možností. Největší a nejzajímavější je bezesporu Rio Platano Biosférická rezervace UNESCO, která se nachází na karibském pobřeží, v těsné blízkosti hranice s Nikaraguou. Zde najdete kromě divokých zvířat neprostupné lesy a původních obyvatele, kteří stále mluví vlastním jazykem.

Další unikátní přírodní oblast je La Ceiba na pobřeží Karibiku.

Centrální Honduras, kde se nachází Tegucigalpa, poskytuje přístup nejen do hlavního města, ale i do mnoha krásných koloniálních měst, jako je Santa Lucia, Valle de Angeles, Ojojona, Sabana Grande a Comayagua, což jsou stará koloniální města. Tato oblast je bohatá na historii, s největší koncentrace muzeí a koloniálních budov v zemi.

Napište nám

  • Jméno
  • E-mail
  • Příjmení
  • Telefon
  • Text zprávy

3*3 =