Gastronomie

Na čem si na Roatanu můžete pochutnat? Gastronomie je zde skutečně pestrá. Nejzřetelnější jsou prvky španělské kuchyně. Můžeme jen doporučit Báječné balleady, quesadilly, burrito, zkrátka jídlo, které často nerozeznáte, ale skoro ve všem je kuře, fazole, chilli. Jako příloha se nejčastěji podává rýže. Pro zjištění skutečné chuti Roatanu doporučujeme pouliční stánky s občerstvením, kde se člověk většinou domluví jen španělsky, nebo rukama. Není se ale čeho bát. Všechno chutná výborně, jako od maminky. Kdo holduje plodům moře, přijde si také na své. Není problém povečeřet humra, nebo barakudu. Restaurace vaří podle toho, co rybáři zrovna chytili. Často je v nabídkách restaurací i klasický burger, nebo sendwich. Výborné steaky se dělají v městečku Jonesville. Každý tu zná každého a kde se dobře vaří vědí všichni. Není problém se doptat. Vyhlášená restaurace Hole in the Wall poblíž České vesnice je momentálně zavřená, ale v sousedství Czech Village právě otevírá nová restaurace a bar  přístupem z vody. Doplavat se dá z mola Czech Village, nebo dojít po cestě. Přímo v České vesnici je nově hospoda, kde vaří šikovná paní Jitka, které občas pomáhá místní Tyrah. Jen tady můžete ochutnat steaky, jaké svět neviděl :)

S kvalitou piva je to horší. Rozhodně doporučujeme ale vyzkoušet všechna a hlavně pořádně vychladit :)

Proč ale v Karibiku pít pivo? Bylo by barbarstvím pít vodu, když rum je pomalu levnější. Slabší povahy ocení Cuba libre, správní chlapi rum ředit nemusí. Když vás přepadne žízeň na pláži, všude je dost kokosových ořechů. Je to ráj.

Víno se zde nepěstuje, ale samozřejmě je možné jej koupit. Nejčastěji jsou to vína z Chile. Než ale vyzkoušíte všechny rumy, které na vás budou čekat v obchodech, k vínu se nedostanete.

Ze všeho nejlepší jsou pojízdé prodejny s ovocem a zeleninou. Pohled na čerstvé ovoce vám nedovolí si něco nekoupit. Ovoce úžasně voní a ještě lépe chutná.

Napište nám

  • Jméno
  • E-mail
  • Příjmení
  • Telefon
  • Text zprávy

3*3 =