FAQ

aneb nejčastěji pokládané otázky.

 

Kdy je rezervace potvrzená? Nadiktujte nám nezávaznou rezervaci a podržíme vám ji cca 10 dnů. Máte čas koupit si letenky. Pro závaznou rezervaci však požadujeme zaplacení celé částky za ubytování. Poté je rezervace závazná pro obě strany.

Kde se můžeme stravovat? Určitě neumřete hlady. Restaurace a bistra v okolí apartmánů uvádíme zde.

Na kolik vyjde týden v Karibiku včetně letenky tam a zpět? To opravdu nedokážeme odhadnout. Každý má jiné nároky a jinou představu o dovolené. Nabízíme ubytování a návod na sestavení dovolené. Nemusíte tak využívat nabídky CK a hodně ušetříte. To co ušetříte si můžete užít jinak ( za výlety, za jídlo, apod). Nejdražší bude pravděpodobně letenka. Cenu letenky my neovlivníme.

Vyzvedne nás někdo na letišti? Ne. Z letiště se můžete dopravit taxíkem, nebo vám objednáme český roatanbus, nebo si můžete přímo na letišti levně pronajmout auto (doporučujeme).

Jaké jsou na Roatanu ceny? Ceny jsou hodně podobné těm, na jaké jste zvyklí  z domova. Dražší jsou restaurace na západním konci určené hlavně klientům z USA a Kanady, stejně jako potraviny z dovozu. Pokud budete kupovat lokální potraviny, ušetříte. Jedete sem přeci abyste ochutnali něco nového.

Jak se dostaneme do apartmánů? Musíme si půjčit auto? Zde najdete mapu a popis cesty z letiště k apartmánům, včetně fotografií důležitých míst. Auto si půjčovat nemusíte, ale je to určitě rozumné. Roatan je překrásný ostrov a spoléhat jen na taxi by vás brzy otrávilo. Kde, jak a za kolik zde.

Musíme mít víza? Pokud budete na Roatanu méně než 3 měsíce, vízum nepotřebujete. Pravděpodobně poletíte přes USA, proto budete potřebovat ESTA registraci. O tu si můžete požádat online zde.

Kde pořídíme letenky nejlevněji? Letenky ze zkušenosti nejlevněji pořídíte na serveru pelikan.cz , letuska.cz a podobně.

Co se na Roatanu dá dělat kromě potápění? Roatan je skutečně rájem pro potápěče. Kdo se ještě nepotopil, má možnost si udělat kurz s česky mluvícím instruktorem. Kromě potápění se tady dá dělat spousta dalších věcí a navštívit mnoho skvělých míst.

Jaké je na Roatanu počasí v zimě, v létě, ...? V zimě i v létě je na Roatanu z pohledu středoevropana skvěle. Díky své poloze je tady celoročně teplo. Léto je mírně teplejší a sušší, na podzim obdobím hurikánů začíná období dešťů.

Jaké je počasí právě teď? Klikněte sem.

Co znamená "období dešťů" na Roatanu? To jako že nám tam bude pršet? Období dešťů rozhodně není tragedie jako déšť na dovolené v Chorvatsku. Roatan je typický tropický ostrov, pokud prší je i tak 30°C. Prší většinou přes noc, přes den je krásně. Díky dešti je vše krásně zelené.

Hrozí nám na Roatanu hurikány a tsunami? Když se podíváte kde Roatan leží a na mapu hurikánů, zjistíte, že je oproti Dominkánské republice a ostatním ostrovům ve východním Karibiku před hurikány spíše skrytý. Tsunami vám nehrozí už vůbec, protože naše apartmány jsou orientované na stranu k pevnině ( za dobré viditelnosti jsou vidět pohoří v Hondurasu ).

 

 

 

Napište nám

  • Jméno
  • E-mail
  • Příjmení
  • Telefon
  • Text zprávy

3*3 =