Ekoturistika Karibik

Ekoturistika je reakce na konvenční turistiku, která se nezajímá o kulturní či přírodní souvislosti. Je opakem turistiky založené na hotelových resortech, které provozují velké řetězce. Hlavním principem ekoturistiky je minimalizace dopadů turistiky na životní prostředí a kulturní tradice obyvatel v navštívené oblasti. Ekoturistika klade důraz na úspory přírodních zdrojů a zapojení místních obyvatel do procesu ekoturistiky. Ekoturistika Vám umožní poznat místní kulturu. Ekoturistika spočívá i v šetření s energií a vodou. Ne všude na světě je pitná voda z kohoutku samozřejmostí. Ekoturista by měl zanechávat co nejmenší stopy po svém pobytu. Propojení s přírodou na Roatanu Vám umožní pochopit souvislosti, které si lidé ve městech neuvědomují.

Nabízíme Vám možnost přímo podpořit chudé obyvatele Karibského ostrova a zlepšit tak jejich životní podmínky. Je to možnost podpořit chudé Hondurasany a zlepšit kvalitu jejich života. Můžete spojit příjemné s užitečným. Prožít nezapomenutelnou dovolenou v překrásné přírodě a přispět ke zlepšení podmínek domorodců. Proč by peníze, které utratíte za Vaši dovolenou měly zůstat majitelům luxusních resortů? Samozřejmě není úplně nejvhodnější nastěhovat se po dobu dovolené k místním. K ubytování můžete využít našeho bungalovu. Neposkytujeme all inclusive servis jako hotelové resorty. Nabízíme jen zázemí pro každodenní výlety po ostrově. Nákupem potravin od domorodců, stejně jako suvenýrů podpoříte jejich příjmy.

 

Skutečná pomoc

Tím, že zlepšíte jejich sociální podmínky přispějete i k ochraně přírody, protože i ti nejchudší si uvědomí, že turisté přijedou za krásou přírodou a korálovým útesem znovu. Už to nebudou prázdné fráze, bude to skutečná pomoc.

 

Jak pomáháme my?

Tím, že místním dáváme práci se podílíme na rozvoji ostrova. Při stavbě zaměstnáváme místní obyvatele, čímž přispíváme k vyšší životní úrovni jejich rodin. Místní se starají i o okolí bungalovu a provádí ostrahu. Současně zvyšujeme povědomí o tomto krásném ostrově.

 

Napište nám

  • Jméno
  • E-mail
  • Příjmení
  • Telefon
  • Text zprávy

3*3 =