Cesta k apartmánům

Pro cestu k apartmánům můžete využít taxi, půjčit si auto, nebo požádat naši delegátku o vyzvednutí na letišti. Doporučujeme rozhodně půjčení auta. Většina obchodů, půjčoven automobilů a hotelů akceptuje běžné platební karty (nejrozšířenější je VISA, s MasterCard může být problém při výběru z bankomatu, nebo při blokování depozitu v půjčovně. Pro běžné platby v obchodech je MasterCard běžně akceptován).

Silniční síť na Roatanu je v poměrně špatném stavu, silnice nejsou dobře označeny a osvětleny. Díry se opravují tak, že chlapík s lopatou nahází trochu hlíny do díry a postaví se ke krajnici s kelímkem s žádostí o příspěvek. Taková oprava dlouho  nevydrží. Všechny cesty kromě hlavní asfaltovo - betonové jsou normální české polňačky, vyplatí se proto pořídit terénní automobil.

Při cestě automobilem nebo jiným motorovým vozidlem se vyžaduje předložení řidičského průkazu a dokladu o vlastnictví vozu ( doklad z půjčovny ).

Půjčení auta

Půjčovny aut na Roatanu na Vás budou čekat již po příletu na Roatan přímo v letištní hale. Doporučujeme však půjčovnu  CONO, které je až před areálem letiště, po levé straně. Důvodem je mnohem lepší cena, při odvolání na Czech Village.

tel. office: 445-2249, tel 445-1934

www.econorentacarhn.com

counterroatan@econorentacarhn.com
Doporučená vozidla SUZUKI JIMMY 4x4 , cena na minimálně týden 35 USD / den

Jen co nasednete před letištěm do vozu, vydáte se směrem na východ - to je na opačnou stranu než je půjčovna Cono a řídící věž letiště. Žádný strach, skrz celý ostrov vede jen jedna hlavní cesta, která odbočuje do jednotlivých zátok. Pojedete stále rovně přesně 21 km ( cca 24 minut ). Že se blížíte zjistíte, až se Vám po levé ruce poprvé ukáže výhled na moře. Na Roatanu je 100% absence dopravních značek. Těsně před místem odbočení uvidíte vpravo malý betonový pomníček ( viz obrázek níže ). Kousek za ním, opět po pravé ruce, v levotočivé zatáčce je odbočka do Jonesville Point. Tudy pojedete ještě asi 1,5 km až k moři. Nepůjde to rychle a oceníte, že jste si půjčili SUV. Jste v cíli, když před sebou uvidíte bílý plot ohraničující Czech Village a modrou mořskou hladinu. Vjeďte bránou G2 a ptejte se po Jance. Naše apartmány jsou asi 50 metrů od brány G2, pod hospodou.

Na ostrově nečekejte značení na jaké jste zvyklí z domova. Jednotlivé odbočky jsou od sebe vzdálené jen několik desítek metrů, můžete snadno přejet. Když projedete kolem bistra Island Food Express, přejeli jste odbočku.

 

Taxi

Samozřejmě můžete využít místní TAXI. Ceny jsou akceptovatelné, ale vlastní auto je vždy lepší volba. Taxikář bude potřebovat vědět, že jedete do Czech Village, Jonesville Point, odbočka před Politlly Bight. Nedaleko od Czech Village je vyhlášená restaurace Hole in the Wall.
 

Napište nám

  • Jméno
  • E-mail
  • Příjmení
  • Telefon
  • Text zprávy

3*3 =