Cesta k apartmánům

Pro cestu k apartmánům můžete využít taxi, nebo si půjčit auto. Doporučujeme rozhodně půjčení auta. Bude se vám hodit k návštěvě liduprázdných pláží v různých koutek ostrova, nebo i při cestách za nejrůznějšími nákupy. Roatan stojí za to celý poznat, a auto vám to umožní.

 

Půjčení auta

Přímo v letištní hale je několik autopůjčoven, ale poradíme vám do které jít, a kde získáte velkou slevu na půjčovném. Většina obchodů, půjčoven automobilů a hotelů akceptuje běžné platební karty (pouze v autopůjčovně je podmínka aby karta byla embosovaná).

Silniční síť na Roatanu je v poměrně špatném stavu, silnice nejsou dobře označeny a osvětleny. Díry se opravují tak, že chlapík s lopatou nahází trochu hlíny do díry a postaví se ke krajnici s kelímkem s žádostí o příspěvek. Taková oprava dlouho  nevydrží. Všechny cesty kromě hlavní asfaltovo - betonové jsou normální české polňačky, vyplatí se proto pořídit terénní automobil (pokud se chcete vydat i do džungle).

Při cestě automobilem nebo jiným motorovým vozidlem se vyžaduje předložení řidičského průkazu a dokladu o vlastnictví vozu ( doklad z půjčovny ).

Jen co nasednete před letištěm do vozu, vydáte se směrem na východ - to je doprava. Žádný strach, skrz celý ostrov vede jen jedna hlavní cesta, která odbočuje do jednotlivých zátok. Pojedete stále rovně přesně 21 km ( cca 24 minut ). Že se blížíte zjistíte, až se Vám po levé ruce poprvé ukáže výhled na moře. Na Roatanu je 100% absence dopravních značek. Těsně před místem odbočení uvidíte vpravo malý betonový modrobílý pomníček ( viz obrázek níže ). Kousek za ním, opět po pravé ruce, v levotočivé zatáčce je odbočka do Jonesville Point. Tudy pojedete ještě asi 1,5 km až k moři. Nepůjde to rychle a oceníte, že jste si půjčili SUV. Že se blíží česká vesnice zjistíte tak, že po chvíli vjedete na úplně novou betonovou komunuikaci, která vede až k vesnici. Jste v cíli, když před sebou uvidíte bílý plot ohraničující Czech Village a modrou mořskou hladinu. Vjeďte bránou G2 (to je až ta druhá brána), poté odbočte doprava na Anapurnu (cesta s velkým sklonem) která vás dovede přímo na parkoviště u apartmánu.

Na ostrově nečekejte značení na jaké jste zvyklí z domova. Jednotlivé odbočky jsou od sebe vzdálené jen několik desítek metrů, můžete snadno přejet. Když projedete kolem bistra Island Food Express, přejeli jste odbočku a musíte se kousek vrátit.

 

Taxi

Samozřejmě můžete využít místní TAXI. Ceny jsou akceptovatelné, ale vlastní auto je vždy lepší volba. Taxikář bude potřebovat vědět, že jedete do Czech Village, Jonesville Point, odbočka před Politlly Bight. Nedaleko od Czech Village je vyhlášená restaurace Hole in the Wall.
 

Napište nám

  • Jméno
  • E-mail
  • Příjmení
  • Telefon
  • Text zprávy

3*3 =