Bay Islands

Bay Islands - česky Ostrovy zálivu, nebo ve španělštině Islas de la Bahía, je skupina tří hlavních ostrovů a několika dalších menších ostrůvků nedaleko od severního pobřeží Hondurasu v Karibském moři. Souostroví je tvořeno ostrovy Utila, Roatan a Guanaja. Zároveň je jedním z 18 honduraských departementů. Správním střediskem je město Coxen Hole, které se nachází právě na ostrově Roatan. Celková rozloha ostrovů je 261 km², žije zde 46 866 obyvatel. Bay Islands je vyhledávano jako „turistický ráj“ turisty ze Střední Ameriky, USA i Evropy. Nacházejí se zde rozsáhlé mořské oblasti s korálovými útesy využívané k potápění a šnorchlování.

Roatan, se vyznačuje hornatou páteří a je složený z kopců, které běží od západu  na východ přes celý ostrov. Ploché, vodorovné oblasti jsou vzácné v celé centrální části ostrova, a vyskytují se hlavně podél pobřeží. Jižní pobřeží má mnoho hlubokých přístavů a široké zátoky, neboli" bights ", zatímco severní pobřeží je, až na pár úzkých chodeb, z velké části nepřístupné kvůli rozsáhlým korálovým útesům, které jsou však útočištěm pro potápěče z celého světa. Využijte možnosti a ubytujte se přímo u korálového útesu v našem domě. Nenutíme all inclusive, které nevyužijte. Nabízíme pouze ubytování a absolutní volnost.

Ostrov Sv. Heleny byl popsán jako virtuální rozšíření Roatanu, protože je oddělen pouze dlouhým úsekm mangrovové bažiny. Tento ostrov má malý kopec v jeho středu, ale je charakterizován velkým množstvím jeskyní. Většina z nich se nachází podél útesu na jeho západním konci.

Guanaja je druhým největším a je dokonce více hornatý než Roatan.  Tento ostrov je rozdělen do tří částí řadou kopců, z nichž nejvyšší se zvedne na více než 350 metrů nad mořem, což je nevýše v souostroví Bay Islands.

Utila je na třetím místě co do velikosti a vyznačuje se nízkými mangrovovými bažinami a několika nízkými kopci na jeho východním konci.
 
Barbareta, Morat a Hog jsou malé ostrovy. Barbareta je sice malý ostrov, ale přesto je na něm několik kopců. Nejvyšší z nich dosahuje výšky 143 metrů nad mořem.

Morat je nejmenší a nejplošší z ostrovů zátoky a skládá se z jednoho hřebenu s dvěma malými kopci.

Na Bay Islands nejsou žádné řeky. Na některých z ostrovů je pouze několik malých potoků, často končící v mnoha mangrovových bažinách.


 

Napište nám

  • Jméno
  • E-mail
  • Příjmení
  • Telefon
  • Text zprávy

3*3 =