Výlet na Pigeon Cays

jednodenní výlet, kdy vás profík s člunem bezpečně proveze mezi korálovými útesy až na východní cíp Roatanu,  mezi ostrovy Svatá Helena, Morat a Barbareta. Svatá Helena se někdy označuje jakou součást Roatanu, přestože neexistuje spojení po souši. Cesta člunem mezi mangrovy je plná očekávání, zda spatříte krokodýla číhající na svou oběť. Mangrove je útočištěm mnoha živočišných druhů. O nejrůznější ptactvo zde není nouze, pozorným pozorovatelům neunikne ani bohatý podvodní život, protože kanály jsou mělké a voda křišťálově čistá. Pigeon Cays nepřesahují ve velikosti několik desítek metrů. V podstatě je to jen kousek pláže uprostřed moře s několika palmami. Zdatnější jedinci mohou doplavat z jednoho na druhý a zpět, lenivějším postačí šnorchlování v bezprostřední blízkosti s možností odpočinku na dokonalé pláži. Pro skutečné znalce ve šnorchlování to ale není to pravé, v bezprostřední blízkosti Pigeon Cays je velmi mělko, dokonce často zahlédnete nejen rybáře stojící na hladině, ale i malé hromádky písku bez vegetace. Za atraktivnějším šnorchlováním je třeba vyjet lodičkou kousek od ostrova.

Při cestě na Pigeon Cays vám kapitán ochotně zastaví v samoobsluze v Oak Ridge pro doplnění zásob, stejně jako na zpáteční cestě můžete skočit „na jedno“ ve Svaté Heleně. Nákupem čehokoliv podpoříte místní velmi chudé obyvatele. Loď na Pidgeon Cays se pohybuje kolem 400 USD za loď v závislosti na počtu lidí. Vejde se obvykle max. dvanáct lidí. Cena je smluvní. Kapitán s vámi bude celý den.

Další možnost je cesta na Pigeo Cays na speed boatu kolem celého Roatanu s přestávkou na šnorchlování ve Spooky kanálu a u vraku u Palmetto Bay. Na Pigeon Cays si vychutnáte oběd, grilovaného humra. Cena 180 USD na osobu a tuto službu poskytuje West Bay Tours.

Napište nám

  • Jméno
  • E-mail
  • Příjmení
  • Telefon
  • Text zprávy

3*3 =